De Verenigde Naties in New York
De Verenigde Naties (VN) in New York is een belangrijke locatie voor de wereld. Het hoofdkantoor van de VN staat in New York op First Avenue aan de East River en is open voor het publiek voor een bezoek. Dit is ook de plek waar u de beroemde 193 vlaggen in New York kunt vinden. U kunt delen van het VN-gebouw verkennen en zelfs VN tours volgen.
Eric's Index
De Verenigde Naties in New York bezoeken
Vraagt u zich af of u het hoofdkwartier van de VN in New York kunt bezoeken? Het antwoord is ja, dat kan zeker! U kunt een tour volgen of gewoon rondkijken in het bezoekerscentrum. Alle bezoekers van het VN-gebouw in New York moeten zich vooraf online registreren. Als u de Verenigde Naties wilt bezoeken zonder een tour te volgen, moet u zich ook registreren op de website van de VN-beveiliging en een geldig identiteitsbewijs meenemen.
Bezoekerscentrum
Het bezoekerscentrum van de Verenigde Naties bevindt zich in het Dag Hammarskjöld Library Building (42nd Street & 1st Avenue). De ingang van het bezoekerscentrum zit op First Avenue en 46th Street. Voordat u daar naar binnen kunt, moet u zich aanmelden bij de Check-In Office aan de overkant van de straat, op 801 First Avenue bij 45th Street.
Als u het bezoekerscentrum binnenkomt, ziet u al volop kunstobjecten om u heen. Alle kunstobjecten die u ziet, zijn door een van de lidstaten aan de VN gegeven. In de bezoekerslobby vindt u een aantal gratis exposities. Deze exposities bestaan bijvoorbeeld uit foto’s of multimedia presentaties op het gebied van mensenrechten, kinderen in oorlogsgebieden, klimaatverandering, etc.
In de lobby vindt u verder nog een cadeauwinkel, boekenwinkel en een koffieshop. Voor het boeken van tours kunt u terecht bij het bezoekerscentrum.

Verenigde Naties Tours
Er zijn tours met een gids beschikbaar op weekdagen, deze duren ongeveer een uur. Om veiligheidsredenen mogen kinderen onder de 5 niet aan de tour deelnemen. Alle deelnemers boven de 16 dienen een geldige ID mee te nemen. De tours zijn toegankelijk voor rolstoelen. Er is geen garderobe om jassen of tassen op te bergen.
VN Tour opties
Er zijn diverse tours beschikbaar voor verschillende interesses en groepen. De standaardtour wordt aangeboden in verschillende talen, terwijl gespecialiseerde tours zich richten op specifieke aspecten, zoals de kunstcollectie of de tuinen van de VN. Er is ook een tour voor kinderen beschikbaar, evenals diverse andere gespecialiseerde opties.
Houd er rekening mee dat de toegang van het publiek tot delen van het hoofdkantoor van de VN in New York tijdelijk kan worden beperkt wanneer er vergaderingen, conferenties of belangrijke delegatiebezoeken zijn gepland.
Veiligheid en procedures
De veiligheidsmaatregelen in VN-gebouwen zijn zeer uitgebreid. Houd daarom rekening met extra tijd voor verplichte controles en screenings voordat uw tour begint. Alle deelnemers moeten een veiligheidscontrole ondergaan zoals op een luchthaven, wat tot een uur kan duren. Zorg ervoor dat u op tijd aanwezig bent, zodat u uw tour niet mist.

Over het VN Hoofdkantoor in New York
De Verenigde Naties (VN) is in 1945 opgericht door 51 landen voor een betere samenwerking op het gebied van onder andere mensenrechten, veiligheid en de wereldeconomie. Sinds 2011 zijn 193 staten lid van de VN. Het VN hoofdkantoor ligt in een speciale, onschendbare internationale zone die aan alle 193 lidstaten toebehoort. Binnen deze zone heeft de VN een eigen beveiligings- en brandweereenheid en ook een eigen postadministratie.
Het VN complex bestaat uit vier gebouwen: het gebouw van de Algemene Vergadering, het Conferentie-centrum, een kantoorcomplex van het Secretariaat en de Dag Hammarskjöld Library. Het complete complex is ontworpen door de Amerikaan Wallace K. Harrison.
VN vlaggen in New York
Als u zich afvraagt waar de 193 vlaggen in New York zijn, dat is hier! Er staan 193 vlaggen opgesteld voor het complex, net zoveel als dat er lidstaten zijn. De vlaggenmasten staan in een cirkel waarbij de ruimte tussen de vlaggenmasten overal gelijk is, dit als een symbool van de gelijkheid van de lidstaten binnen de VN. De vlaggen hangen op alfabetische volgorde beginnend met Afghanistan en als laatste Zimbabwe.
Praktische informatie
- Duur: Tours duren ongeveer een uur
- Locatie: 46th Street en First Avenue
- Openingstijden:
- maandag – vrijdag: 9.00 tot 17.00 uur
- gesloten in weekenden en feestdagen
- Toegankelijkheid: Het hoofdkantoor van de Verenigde Naties is toegankelijk voor mensen met een handicap of mobiliteitsbeperking.
- Let op: Voor veiligheidscontroles dient u 60 minuten voor aanvang van uw tour aanwezig te zijn en een geldig identiteitsbewijs mee te nemen.
Lees meer over het bezoekerscentrum van de VN en koop tickets voor een tour hier
Vragen die anderen mij stelden
Was dit artikel nuttig? Raad het aan door mij een beoordeling te geven: