Wat te doen in South Street Seaport
South Street Seaport in New York is een historische wijk in Lower Manhattan. South Street Seaport en de bijbehorende Pier 17 liggen aan de East River. Aan landzijde wordt de wijk omgeven door het Financial District. In het gebied zijn originele gebouwen te zien uit de 18e en 19e eeuw, gerenoveerde zeilboten en de voormalige Fulton Fish Market. Maar u kunt er ook terecht voor gezellige barretjes, grote evenementen en om te schaatsen. Veel van de activiteiten in South Street Seaport vinden plaats op Pier 17.
Eric's Index
Wat te doen in South Street Seaport
South Street Seaport is een ‘designated historic district’, wat met name inhoudt dat het genoeg in oude staat is gebleven om een geschiedkundige waarde te hebben. Enkele van de oudste gebouwen van Downtown Manhattan zijn er te vinden, en als u er rondloopt voelt het echt even of u terug in de tijd bent gereisd. Combineer dit gebied met het nabijgelegen Stone Street in het Financial District om even helemaal onder te dompelen in het New York van weleer.
Er zijn verschillende winkels te vinden die de moeite zijn om even binnen te lopen, zoals de sfeervolle boekwinkel McNally Jackson. Fulton Stall Market is een aanrader als u het leuk vindt om lokaal geproduceerde boerenproducten te zien en te proberen. Bent u in New York met kinderen? Dan kunt u ze laten uitrazen bij de mooie Imagination Playground.

Titanic Memorial bij South Street Seaport
In South Street Seaport staat ook het Titanic Memorial, een 18 meter hoge witte vuurtoren op de hoek van Fulton Street en Pearl Street. Dit memorial is gecreëerd ter nagedachtenis van de passagiers en bemanningsleden die bij de bootramp zijn omgekomen. Het was een initiatief van Margaret Brown, een van de overlevenden van de Titanic.
South Street Seaport Museum
In het South Street Seaport Museum, komt u alles te weten over de historie van dit bijzondere gebied. Het bestaat uit enkele schepen, die u kunt bezoeken tijdens een rondleiding, gelegen aan Pier 16. Het museum heeft ook een werkende 19e eeuwse drukkerij, een giftshop en meerdere tentoonstellingen.
Dit alles is volledig gewijd aan de geschiedenis en ontwikkeling van de stad New York. Er is specifieke aandacht voor de rol van New York als wereldhaven. Toegang tot het South Street Seaport Museum is inbegrepen bij de Go City All-Inclusive New York Pass.

Pier 17
Pier 17 bij South Street Seaport is volledig gerenoveerd en heropend, nadat het jarenlang gesloten is geweest vanwege de verwoestingen van orkaan Sandy. Nu is vooral de rooftop van de pier een hotspot.
In de winter is hier een schaatsbaan genaamd Winterland Rink te vinden en in de zomer worden er concerten en andere evenementen georganiseerd. Op de begane grond zijn verschillende horecazaken gevestigd die een fijne plek vormen om even bij te komen met een hapje en een drankje.
Waar te dineren in South Street Seaport
South Street Seaport is geen grote wijk, maar er zijn toch verschillende uitstekende eetgelegenheden te vinden. Een daarvan is Pier 17, dat ik hierboven al heb genoemd. Hier zijn meerdere restaurants gevestigd, die alles serveren van Mexicaanse gerechten tot zeevruchten.
Tin Building
De Tin Building werd gebouwd in 1907 en diende als vismarkt waar veel restaurants hun verse vis inkochten. Chef Jean-Georges was ook een regelmatige bezoeker. Na jaren van renovatie heropende hij de Tin Building. Nu is de vismarkt omgetoverd tot een foodhall en markt met een fancy twist. Er zijn twaalf restaurants die elk een andere keuken serveren, ideaal voor een avondje uit.

South Street Seaport hotels
Als u geen genoeg kunt krijgen van de historische sfeer, zijn er verschillende hotels in South Street Seaport die u kunt boeken. De mooie kamers en goede service van 33 Seaport en natuurlijk de cocktailbar maken het tot misschien wel een van de beste hotels van New York. Andere goede optie is het AC Hotel by Marriott.
Hoe bereikt u South Street Seaport?
De eenvoudigste manier om naar South Street Seaport te reizen is met de metro. Het dichtstbijzijnde metrostation is Fulton Street, waar veel treinen stoppen. U kunt de lijnen ACJZ2345 nemen om er te komen. Vanaf Fulton Street is het vijf tot tien minuten lopen in oostelijke richting om het Seaport District te bereiken.
Vragen die anderen mij stelden
Was dit artikel nuttig? Raad het aan door mij een beoordeling te geven:
